Andiamo a bere l'ultima - Cineville Previewdagen • Nederlands Filmhuis Denhaag

Francesco Sossai

Andiamo a bere l'ultima - Cineville Previewdagen

Tijdens een nacht vol omzwervingen ontdekt een verlegen student dankzij twee onwaarschijnlijke mentoren een nieuwe kijk op liefde, vriendschap en de toekomst.

Terwijl vijftigers en drinkebroers Carlobianchi en Doriano wachten op een vriend die terugkeert uit Argentinië, beginnen ze samen met een jonge student aan een drankovergoten roadtrip door het Italiaanse platteland.


Andiamo a bere l'ultima tijdens de Cineville Previewdagen
Het was een van de grote ontdekkingen tijdens Un Certain Regard in Cannes 2025, en de absolute favoriete festivalfilm van Cineville-redacteur Jesse. De Italiaanse regisseur Francesco Sossai weet met Andiamo a bere l’ultima – ‘laten we nog een laatste drankje nemen’ – die specifieke sfeer van de late uurtjes te vangen: het moment dat de alcohol de tongen losmaakt en je groot begint te dromen. Geschoten op korrelig 16mm voelt deze film als een Italiaanse zomeravond, maar dan in je favoriete filmzaal tijdens de Previewdagen.

Cineville Previewdagen

Voor alle filmsprinters en haantjes-de-voorste hebben we iets nieuws: De Cineville Previewdagen, van 2 t/m 5 juli in meer dan 50 filmtheaters door heel Nederland. Op het programma? Exclusieve voorvertoningen van het komende filmseizoen: de allerbeste en allernieuwste films, die jij deze zomer alvast kan zien. Speciaal voor de gelegenheid werken we samen met Flora Filmtheater en Filmhuis Dakota, zodat Haagse Cinevillers zoveel mogelijk van deze titels kunnen zien. Benieuwd naar het hele programma? Klik dan hier.

Regisseur Francesco Sossai
Cast Filippo Scotti, Sergio Romano, Pierpaolo Capovilla
Land Italië
Taal Italiaans
Ondertiteling Nederlands
Speelduur 100 min